Časté dotazy

Jakou podlahovou krytinu mohu dát na podlahové vytápění ?

Můžete si zvolit libovolnou podlahovou krytinu, ale mějte na paměti, že čím je to lepší vodič tepla, tím se lépe přenáší teplo do interiéru. Avšak dnešní novostavby, které jsou masivně zateplené vyžadují, v porovnání se staršími typy domů, výrazně nížší výkon na m2. Díky tomu si můžete zvolit libovolnou podlahovou krytinu. Tato Vaše volba ma zanedbatelný vliv na tepelnou pohodu i provozní náklady.


Kdy začít řešit podlahové vytápění ?

Řešit ho můžete kdykoliv. Nejlepší však je řešení od prvopočátku. To znamená před zahájením stavby, aby se mohla domluvit koordinace profesí. To jsme schopni pro Vás zajistit. Zhotovení cenové nabídky a následná příprava a koordinace projektové dokumentace je pro nás prioritou. A co když už stavíte? Nic se neděje. Nebojte se nás kontaktovat.


Jak dlouho trvá realizace ?

Realizaci máme rozdělenou do tří etap, ale není však vyjímkou, že stihneme i dvě etapy najednou.

1.Příprava - schůzka na stavbě, zaměřění . Poté se realizují všechny instalace na stěnách, tzn. stoupačky, skříně pro rozdělovače a další přípravy.

2.Podlahové vytápění - v této fázi se pokládá tepelná izolace (podlahový polystyrén EPS 100), instaluje se podlahové vytápění a následuje tlaková zkouška. Po úspěšné tlakové zkoušce následuje zalití anhydritem.

3.Ukončení - montáž zdroje tepla a zprovoznění topného systému, zaškolení k obsluze.


Co vše budeme potřebovat ?

Potřebujeme projektovou dokumentaci domu - půdorysy jednotlivých podlaží a řezy.


Jak je to se servisem ?

Podlahové vytápění žádný servis nepotřebuje, ale zdroj tepla ano. Ten Vám zajistíme my nebo odborný servis ve Vašem okolí.


Potřebuje podlahové vytápění nějakou údržbu ?

Nepotřebuje, jedná se o bezúdržbový systém. Což je obrovská výhoda v porovnání např. s radiátory a konvektory, ve kterých se pořád drží prach a je nutné je čistit.


Stále se rozhodujete zda podlahové vytápění ? Výhody jsou opravdu ke zvážení.


  • Radiátor jako přiznané topné těleso ubírá místo v místnostech a omezuje dispozici nábytku
Podlahové vytápění jsme schopni dát do jakékoliv místosti v domě bez omezení prostoru. Díky ohebnosti trubek, lze podlahové vytápění instalovat do místostí libovolných tvarů.
  • Rozvrstvení teplot vzduchu v místnosti s podlahovým vytápěním se blíží ideálnímu rozvrstvení, které vyžaduje lidské tělo. Díky tomu můžete topit na nižší interíérovou teplotu pro zachování stejné tepelné pohody.  • U radiátorového topení dochází k velké cirkulaci vzduchu, tudíž i k velmi rozdílným teplotám v místosti. Tím i většího víření prachu, které se usazuje hlavně na radiátoru. Podlahové vytápění pracuje s nižšími teplotami, proto je v místnosti s podlahovým vytápěním vxšší vzdušná vlhkost v porovnání např. radiátory. Z těchto důvodů je podlahové vytápění vhodné pro alergiky a astmatiky.

  • Pořizovací náklady na podlahové vytápění a topení klasickými otopnými tělesy jsou srovnatelné. Celkové náklady na vytápění však budou v důsledku nižší. Díky přednostem podlahového vytápění uspoříte v porovnání s vytápěním otopnými tělesy 10 až 15% nákladů na topení ročně.

  • Už naše babičky říkavaly, že je důležité mít nohy v teple.


Zadání poptávky Zadání poptávky Pro zpracování seriózní nabídky vyplňte poptávkový formulář. Zadání poptávky

9.2.2019 - Projekt zdarma pro každého zákazníka

Každému našemu zákazníkovi nabízíme projekt na míru pro jeho dům zdarma.Proto nepotřebujete externího projektanta, který naše systémy nezná a navrhnul by je špatně a navíc si za to nechal zaplatit. …

Více

26.10.2018 - Zajímavý článek o reflexních fóliích.

Budete chtít reflexní fólie i po přečtení tohoto článku? Spousta firem je pořád nabízí. Myslíme si, že po přečtení tohoto článku budete mít jasno. V podstatě se jedná o jeden velký podvod. Šetřete…

Více

8.7.2015 - Jak si zajistit zdravé bydlení?

Odborný článek o vytápění a řízeném větrání s rekuperací tepla. Jak předcházet nemocem domů a zajistit si příjemné a zdravé vnitřní klima.

Více

19.6.2015 - Odborný článek o rekuperačním systému PEDOTHERM

Nucené větrání s rekuperací Multibreeze je novinkou firmy PEDOTHERM. Multibreeze je koncipován pro stavby moderních rodinných domů, které aspirují na nízkoenergetický nebo pasivní standard a umožňuje…

Více
© ARSYLINE 2019